Skip to main content

Sprzedaż floty: możliwości, rekomendacje. Jak sprzedać auto firmowe?

Flota służbowych pojazdów to cenny i bardzo istotny element każdego przedsiębiorstwa. Od jej sprawności i dobrego stanu technicznego zależy wiele aspektów sprawnej pracy całego układu oraz generacja tego w działaniu przedsiębiorstwa najważniejsze – generowanie przychodów, które przekładają się na zyski. Flota pojazdów jest intensywnie eksploatowana, i najczęściej już po kilka latach jej stan techniczny ulega znacznemu pogorszeniu. Stanu tego nie poprawi ani serwisowanie pojazdów w ASO, ani używanie oryginalnych części zamiast tańszych zastępników. Nadchodzi moment, w którym firmową flotę trzeba zmodernizować poprzez wymianę najbardziej wyeksploatowanych pojazdów.

FLota samochodów firmowych sprzedana do skupu aut Pol Cars

Sprzedaż aut poleasingowych

Sprawnie działające przedsiębiorstwo zapewne posiada środki na zakup nowych maszyn. Co jednak zrobić z wysłużonymi pojazdami? Sprzedaż ich w modelu detalicznym może być utrudniona ze względu na stan pojazdów jak i na ich ilość. Już sprzedaż jednego pojazdu może się wiązać ze sporym czasem oczekiwania na finalizację transakcji. A co w przypadku 10, 20 czy 50 pojazdów?

Sprzedaż samochodów poleasingowych do skupu aut

Nowoczesne problemy wymagają nowoczesnych rozwiązań. Nie inaczej jest w przypadku próby sprzedaży całej firmowej floty. Od niedawna przedsiębiorcy w Polsce mają w takim przypadku nową możliwość. Jest nią sprzedaż za jednym zamachem całej floty firmowej do profesjonalnego skupu aut. Największe skupy o ogólnopolskim zasięgu działania oferują swoim klientom nie tylko przyzwoite ceny, ale dysponują również wystarczającą ilością gotówki, by sprawnie sfinalizować całą transakcję od ręki. Przed przystąpieniem do sprzedaży wartość rynkowa pojazdów jest wyceniana przez profesjonalnych rzeczoznawców, co pozwala mieć pewność, że transakcja będzie dla przedsiębiorcy jak najbardziej opłacalna.

Ford, będący samochodem sprzedanym do skupu aut firmowych Pol Cars

Kwoty oferowane przez skupy aut

Warto pamiętać, że kwoty oferowane przez skup będą niższe niż wartość rynkowa pojazdów. Skup nie jest prowadzony hobbystycznie, on również ma za zadanie przynosić swoim właścicielom zyski. Odrobinę niższa od wartości rynkowej cena jest rekompensowana szybkością transakcji i jej ułatwionym przebiegiem. Jednym z doskonałych przykładów profesjonalnego skupu aut o ogólnopolskim zasięgu w przypadku aut firmowych jest skup aut Pol-Cars, oferujący swoim klientom nie tylko najlepsze ceny, ale również szereg innych udogodnień. Zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego, szybko skontaktujemy się z Państwem i umówimy się na wycenę floty.