Skip to main content

Skup aut – wiele ofert w jednym miejscu!

Skup samochodowy dla wielu osób jest miejscem drugiej szansy, gdzie należy zgłosić się, gdy nie uda nam się samodzielnie sprzedać swojego auta. Dzieje się tak, ponieważ na rynku nie brakuje nieuczciwych firm i osób prywatnych, które skupują pojazdy po zdecydowanie zaniżonych cenach by następnie sprzedać je z dużym zyskiem. Przeświadczenie to jest związane również z opinią, że w skupach znajdziemy jedynie bardzo zniszczone auta, praktycznie nie nadające się do użytku na drodze. Nie jest to prawdą, jednak dobrze jest wiedzieć jak szukać uczciwego skupu, który przedstawi dobra ofertę pozwalającą na zawarcie dogodnej transakcji dla obu stron.

 

 

Na jakiej zasadzie działają skupy?

W przypadku każdego skupu nie należy się oszukiwać. Bez względu na to, do jakiej firmy się zgłosimy cena jaką otrzymamy za pojazd będzie niższa niż rynkowa. Wynika to z prostej reguły, w myśl której skup musi dalej odsprzedać nasze auto z zyskiem by móc funkcjonować. Skupy zarabiają w końcu na różnicy, jaką uda im się uzyskać pomiędzy odkupieniem od nas samochodu a dalszą jego sprzedażą, nic więc dziwnego, że cena ta jest zawsze niższa niż w przypadku ogłoszeń prywatnych dotyczących podobnego auta. Oczywiście, warto pamiętać, że skup skupowi nie równy, a na rynku znajdziemy zarówno firmy oferujące uczciwe ceny jak i takie, które znacząco zaniżają wartość każdego auta.

Jak znaleźć skup oferujący uczciwe ceny?

Poszukując skupu samochodowego, który nie będzie próbował znacząco obniżyć wycenę naszego auta należy zrobić odpowiednie rozeznanie i sprawdzić, w którym skupie otrzymamy najlepszą cenę. Miejscem, które przychodzi z pomocą wszystkim mieszkańcom województwa pomorskiego poszukującym tego rodzaju firm jest portal Skup Aut Pomorskie – Informator o skupach aut w woj. pomorskim, który powstał z myślą o osobach zamieszkujących województwo pomorskie i poszukujących jedynie uczciwych i zaufanych firm zajmujących się skupem pojazdów. Na stronie znajduje się katalog przepełniony ofertami z różnych miast, zawierający jedynie sprawdzone miejsca i uczciwych przedsiębiorców. Wybierając skup z przedstawionego na stronie katalogu masz pewność bezpieczeństwa transakcji, fachowej obsługi oraz rzetelnej wyceny, które pozwolą Ci sprzedać swoje auto z jak największym zyskiem.