Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Szczegółowe informacje na temat wykorzystywania plików cookies oraz przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności.

Sprzedaj swój pojazd 608 783 907

Najprostsza sprzedaż samochodu to sprzedaż do skupu aut. Wiele firm oferuje darmową wycenę auta i płatność gotówką od ręki. Taka sprzedaż nie zawsze jednak zadowala finansowo właściciela danego pojazdu. Jeżeli jednak chcemy szybko pozbyć się samochodu prywatnego lub firmowego to sprzedaż do skupu samochodów będzie najprostszym rozwiązaniem.

SZYBKA SPRZEDAŻ

Rynek motoryzacyjny w Polsce jest bardzo nasycony. Szybka sprzedaż samochodu nie zawsze jest możliwa, dlatego istnieją firmy, które oferują skup samochodów od ręki. Transakcje są jak najbardziej bezpieczne i szybko przebiegają. Takie firmy skupują samochody na własny rachunek. Oznacza to, że sprzedając firmie samochód sprzedajemy tak jakbyśmy sprzedawali pojazd osobie prywatnej. Podpisujemy z przedstawicielem firmy standardową umowę kupna i sprzedaży.

Płatność dokonywana jest od ręki i to w formie gotówki lub przelewu na konto. Sprzedaż samochodu firmowego odbywa się na podstawie faktury VAT i zapłata musi być dokonana tylko na konto, natomiast sprzedaż samochodu prywatnego odbywa się na podstawie wspomnianej już umowy sprzedaży i pieniądze właściciel może otrzymać na rękę w formie gotówki.

sprzedaż samochodu do skupu

JAKIE FORMALNOŚCI?

W przypadku sprzedaży samochodu prywatnego, przy sprzedaży może być właściciel lub ktoś z członków jego rodziny z podpisanym przez właściciela pełnomocnictwem. Wzór takiego pełnomocnictwa można pobrać tutaj https://www.rpo.gov.pl/pliki/13355153470.doc. Obok umowy potrzebne są dokumenty samochodu, dowód rejestracyjny i karta pojazdu, jeżeli taka istnieje.

W przypadku gdy sprzedaż dotyczy samochodu firmowego, dopiero co wykupionego z leasingu to należy posiadać następujące potrzebne dokumenty:

 • oryginał faktury wykupu samochodu z leasingu,
 • dokumenty poświadczające zakończenie leasingu,
 • potwierdzenie przelewu za fakturę sprzedaży samochodu,
 • inne potrzebne dokumenty, które posiadamy z firmy leasingowej.

Standardowo przy sprzedaży bez względu na to czy samochodu prywatnego czy firmowego posiadać należy:

 1. dowód rejestracyjny,
 2. polisę OC,
 3. komplet kluczyków do pojazdu.

Dobrze też jest nowemu właścicielowi pojazdu przekazać książkę serwisową z wpisanymi naprawami, instrukcję obsługi i różnego rodzaju kopie faktur za wykonane naprawy.

Jak zatem widać większy komplet dokumentacji jest potrzebny przy sprzedaży samochodu firmowego niż prywatnego.

DOKUMENTY PRZYGOTOWANE I DOSTARCZONE - JAK WYGLĄDA SPRZEDAŻ?

Sprzedaż samochodu do skupu jest prosta i bardzo szybka. Zgłaszając się do takiej firmy otrzymujemy od niej formularz sprzeadaży pojazdu do wypełnienia. W formularzu podajemy podstawowe dane samochodu i załączamy zdjęcia. Po przesłaniu formularza firma wycenia nasz pojazd. Pracownicy dobrych skupów samochodów jeżdżą do klientów i sami osobiście odbierają pojazdy.

Sprzedaż samochodu przez skup aut używanych to sprzedaż łatwa, która przebiega ekspresowo. Dając samemu ogłoszenie, musimy sami przygotować samochód do sprzedaży i zmierzyć się z całą rzeszą uciążliwych klientów, którzy zawsze szukają sposobu by samochód kupić jak najtaniej.

ZDECYDOWANA PRZEWAGA KORZYŚCI ZE SPRZEDAŻY DO SKUPU

Decydując się więc na sprzedaż samochodu do firmy, która zajmuje się profesjonalnie skupem samochodów, zyskujemy wiele korzyści. Osoby sprzedające w taki sposób samochód nie muszą niczym się martwić. Pojazdu nie myją, nie czyszczą i nie odkurzają, nie dokonują w nim także szybkich napraw. Szczera i uczciwa sprzedaż samochodu do skupu powoduje, że pojazdu pozbywamy się szybko, nikt nam nie marudzi i nie obniża wartości konkretnego auta. Cała transakcja nie trwa też długo, jest konkretna, treściwa i zawsze dobrze się kończy dla obu stron. Oszczędzamy więc nasz cenny czas i nerwy w przypadku wybrednych i niezdecydowanych "oglądaczy".

Bardzo ważna też jest sprawa rękojmi, dzięki odpowiednim umowom osoby, które takim firmom sprzedały samochód nie muszą obawiać się, że samochód sprzedany do nich wróci. Ponadto firmy kupujące samochody do skupu rzetelnie go wyceniają i od ręki płacą pieniądze. Pracownicy firm skupujących auta są osobami profesjonalnymi i doskonale zdają sobie sprawę, że samochody używane mogą mieć swoje wady.

Przeczytaj też:

 • Gdzie kupić najlepszy zimowy płyn do spryskiwaczy?

  Jesienią, kiedy wielkimi krokami zbliża się zima, wielu kierowców zadaje sobie pytanie, kiedy najlepiej przygotować samochód na nadchodzące mrozy. Istotną rolę odgrywają w tedy na pewno opony oraz płyn do spryskiwaczy. Wiele osób niestety czeka z tym do ostatniej chwili. Nie dzieje się to jednak bez...
 • Jak przygotować samochód do sprzedaży?

  Jeżeli zamieżamy kupić nowy samochód, na pewno przyda nam się dodatkowy zastrzyk gotówki. Dobrym rozwiązaniem może okazać się sprzedaż posiadanego już pojazdu. Jednak wcześniej należy go odpowiednio przygotować. Jeżeli przedstawimy samochód w korzystnym świetle, może to poskutkować większym zaintere...
 • Co składa się na wycenę auta

  Chciałbyś sprzedać swój samochód, ale tak na prawdę nie wiesz od czego zacząć? Zastanawiasz się nad wstawieniem jego zdjęć do któregoś z popularnych portali, ale w zasadzie to nie masz czasu na spotykanie się z wieloma potencjalnymi kupcami? Może nie masz także pewności, jaka kwota byłaby adekwatna...
 • Jak zadbać o lakier w aucie? Idealna powłoka lakiernicza

  Jak powiada jedno z polskich powiedzeń - "jak cię widzą tak cię piszą". Jeżeli chodzi o samochody, w tej kwestii istotną rolę odgrywa lakier pojazdu. Niezależnie od tego, czy nasz samochód przyjechał prosto z salonu, czy też ma za sobą już ładnych kilka, kilkanaście lat, powinniśmy zadbać o jego kar...
 • Jakie dokumenty są potrzebne przy sprzedaży auta do skupu?

  Najszybszą i najprostszą formą sprzedaży samochodu jest kontakt ze skupem aut. Wiele z nich w swojej ofercie posiada darmową wycenę oraz natychmiastową płatność gotówką, zaraz po zawarciu umowy. To dobry sposób jeżeli zależy nam na czasie, i potrzebujemy szybkiego dopływu pieniędzy. Skupy aut kieruj...
 • Czy warto jest mieć napęd na cztery koła?

  Pasy bezpieczeństwa, czy też zagłówki foteli to na pozór zwykłe wyposażenie naszych samochodów, które jednak w znaczący sposób zmieniły nasze życie. Dzięki nim w ogromnym stopniu zmniejszyła się śmiertelność podczas wypadków samochodowych. Ponad 30 lat temu powstał jeszcze jeden z wynalazków, który...
 • Jak kupić samochód używany? Poradnik na co zwrócić uwagę kupując auto

  Zakup samochodu jest poważnym przedsięwzięciem, które wymaga wydania większej ilości gotówki. Jeżeli decydujemy się na odkupienie używanego auta, musimy wziąć pod uwagę to, że sprzedawca może przed nami ukryć istotne wady pojazdu. Ich naprawa może nas przyprawić o zawrót głowy, dlatego powinniśmy po...