Skip to main content

Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Przygotowanie auta do sprzedaży.

Decydując się na zakup nowego samochodu często szukamy dodatkowych źródeł finansowania. Jednym z nich może być sprzedaż dotychczasowego pojazdu. Auto, nawet kilkuletnie, eksploatowane w trybie codziennym, brudzi się i niszczeje. Żeby odrobinę naciągnąć rzeczywistość auto przed sprzedażą warto poddać kilku zabiegom, które poprawią jego wygląd, a tym samym zwiększą szansę na szybką sprzedaż i niezłą cenę.

czyszczenier tapicerki w aucie

Nie od dziś wiadomo, że ludzie w dużej mierze kupują oczami. Jeśli planujemy sprzedać swóje stare auto i uzyskać za nie satysfakcjonującą cenę, warto poświęcić trochę czasu i zadbać o to, by było sprawne technicznie i prezentowało się jak najlepiej. Sprawne technicznie auto powinno być na chodzie i gotowe do jazdy. Silnik powinien się uruchamiać, hamulec ręczny trzymać, a światła świecić.

Mycie i polerowanie karoserii.

Podstawowym zabiegiem, który zawsze warto przeprowadzić jest dokładne mycie karoserii pojazdu. Warto przy tej okazji nanieść na powierzchnię lakieru dodatkowe powłoki ochronne, woski, które poprawią jego wygląd. Jeśli codzienna eksploatacja nie była łaskawa dla naszego pojazdu i na lakierze jest dużo drobniutkich rys można również rozważyć polerowanie powierzchnię auta. To nieduża inwestycja, która w znaczący sposób poprawia wygląd pojazdu. Delikatne ślady korozji można usunąć i zamaskować odrdzewiaczami. To nadal niewielki wydatek.

Nie warto natomiast decydować się na duże wydatki. Poważny remont blacharski czy lakierowanie pojazdu raczej się nie wrócą. Podczas mycia w myjniach automatycznych wiele miejsc pozostanie niedomytych. Warto poświęcić czas i doczyścić je ręcznie. Po umyciu i nawoskowaniu pojazdu czas na elementy plastikowe i opony. Odrobina nabłyszczacza poprawi ich wygląd, a to może mieć wpływ na odczucia potencjalnego kupca. Przy okazji zewnętrznych porządków warto wydać kilka złotych na nowe pióra wycieraczek.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o pielęgnacji lakieru, to zapraszam na nasz post Jak zadbać o lakier w aucie? Idealna powłoka lakiernicza.

Mycie i sprzątanie wnętrza pojazdu.

Przygotowując auto do sprzedaży koniecznie trzeba poświęcić trochę czasu i uwagi porządkom w środku. Bezwzględnie należy opróżnić wszelkie schowki i popielniczki. Dokładnie odkurzyć wnętrze, wymyć lub wymienić dywaniki. Warto doczyścić szyby od środka. Podobnie jak w przypadku plastików zewnętrznych i opon, tu również warto zastosować odpowiednie kosmetyki samochodowe poprawiające wygląd elementów kokpitu. Porządkując wnętrze pojazdu nie można zapomnieć o bagażniku. Dobrze jeśli nie będzie wyglądał jak mobilny warsztat. W zasadzie najlepiej jeśli będzie całkowicie opróżniony. Kable rozruchowe czy liny holownicze jednego ucieszą, inny kupujący od razu pomyśli o potencjalnych awariach.

Mycie komory silnika.

Niektórzy decydują się przed sprzedażą auta na mycie wnętrza komory silnika i samego silnika. Wykonując taki zabieg samodzielnie trzeba zachować daleko idące środki ostrożności. Nie wszystkie elementy ukryte pod maską dobrze znoszą wodę. Inne słabo reagują na ciśnienie myjki. Bez względu na to czy decydujemy się na samodzielne mycie komory czy też zlecamy to fachowcom, warto zwrócić uwagę czy zabieg wykonywany jest w miejscu wyposażonym w specjalistyczny separator oleju.

sprzedaż auta do skupu aut

Skup aut – wygoda i oszczędność.

Zamiast samodzielnej sprzedaży pojazdu możemy zdecydować się na skorzystanie z usług fachowców i poprosić o pomoc skup aut. W przypadku takiej sprzedaży żadne zabiegi upiększające nie są konieczne. Żaden nabłyszcz i odkurzanie nie zmylą profesjonalisty, więc generalne sprzątanie nie ma wpływu na wycenę. Oszczędzamy zarówno czas jak i pieniądze. Decydując się na taką formę odsprzedaży możemy liczyć na rzetelną wycenę naszego pojazdu i szybką gotówkę w ręku.

Chcesz sprzedać pojazd? Wypełnij nasz formularz sprzedaży samochodu osobowego. Zadzwonimy do Ciebie, podamy wstępną wycenę przez telefon i umówimy się na zakup auta jeszcze tego samego dnia.