Skup Aut Pomorskie - baza skupów aut w woj. pomorskim

Skup aut – wiele ofert w jednym miejscu!

Skup samochodowy dla wielu osób jest miejscem drugiej szansy, gdzie należy zgłosić się, gdy nie uda nam się samodzielnie sprzedać swojego auta. Dzieje się tak, ponieważ na rynku nie brakuje nieuczciwych firm i osób prywatnych, które skupują pojazdy po zdecydowanie zaniżonych cenach by następnie sprzedać je z dużym zyskiem. Przeświadczenie to jest związane również z opinią, że w skupach znajdziemy jedynie bardzo zniszczone auta, praktycznie nie nadające się do użytku na drodze. Nie jest to prawdą, jednak dobrze jest wiedzieć jak szukać uczciwego skupu, który przedstawi dobra ofertę pozwalającą na zawarcie dogodnej transakcji dla obu stron.

Czytaj więcej: Skup aut – wiele ofert w jednym miejscu!

Jak sprzedać samochód?

Samochód już od dziesięcioleci jest naszym nieodłącznym towarzyszem. Pomaga nam w codziennym życiu, pomagając wygodnie i szybko dostać się w odległe miejsca. Dojeżdżamy nim do pracy, szkoły, pomaga nam w codziennych sprawunkach. Słowem, stał się zwyczajnie niezbędny. Co jednak, kiedy nasz wieloletni towarzysz osiągnął wiek, w którym koszty jego eksploatacji przekraczają korzyści z niej płynące? Lub gdy wpadnie nam w oko nowszy, ciekawszy model? W takim momencie stajemy przed wyzwaniem, jakim jest sprzedaż używanego auta. Podpowiemy jak zrobić to najwygodniej.

Czytaj więcej: Jak sprzedać samochód?

Parking, na którym stoją samochody firmowe sprzedane do skupu aut Pol Cars

Sprzedaż floty: możliwości, rekomendacje. Jak sprzedać auto firmowe?

Flota służbowych pojazdów to cenny i bardzo istotny element każdego przedsiębiorstwa. Od jej sprawności i dobrego stanu technicznego zależy wiele aspektów sprawnej pracy całego układu oraz generacja tego w działaniu przedsiębiorstwa najważniejsze – generowanie przychodów, które przekładają się na zyski. Flota pojazdów jest intensywnie eksploatowana, i najczęściej już po kilka latach jej stan techniczny ulega znacznemu pogorszeniu. Stanu tego nie poprawi ani serwisowanie pojazdów w ASO, ani używanie oryginalnych części zamiast tańszych zastępników. Nadchodzi moment, w którym firmową flotę trzeba zmodernizować poprzez wymianę najbardziej wyeksploatowanych pojazdów.

Czytaj więcej: Sprzedaż floty: możliwości, rekomendacje. Jak sprzedać auto firmowe?

Jak kupić samochód używany? Poradnik na co zwrócić uwagę kupując auto

Zakup samochodu jest poważnym przedsięwzięciem, które wymaga wydania większej ilości gotówki. Jeżeli decydujemy się na odkupienie używanego auta, musimy wziąć pod uwagę to, że sprzedawca może przed nami ukryć istotne wady pojazdu. Ich naprawa może nas przyprawić o zawrót głowy, dlatego powinniśmy podjąć wszelkie środki ostrożności podczas oględzin samochodu. Może nam on się niezmiernie podobać, jednak do sprawy zakupu powinniśmy podejść z zimną krwią. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się stworzenie listy rzeczy, które najbezpieczniej sprawdzić, aby mieć pewność, że zakupiony pojazd nie posiada żadnych ukrytych wad.

Czytaj więcej: Jak kupić samochód używany? Poradnik na co zwrócić uwagę kupując auto

Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Przygotowanie auta do sprzedaży.

Decydując się na zakup nowego samochodu często szukamy dodatkowych źródeł finansowania. Jednym z nich może być sprzedaż dotychczasowego pojazdu. Auto, nawet kilkuletnie, eksploatowane w trybie codziennym, brudzi się i niszczeje. Żeby odrobinę naciągnąć rzeczywistość auto przed sprzedażą warto poddać kilku zabiegom, które poprawią jego wygląd, a tym samym zwiększą szansę na szybką sprzedaż i niezłą cenę.

Czytaj więcej: Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Jakie dokumenty są potrzebne przy sprzedaży auta do skupu?

Najprostsza sprzedaż samochodu to sprzedaż do skupu aut. Wiele firm oferuje darmową wycenę auta i płatność gotówką od ręki. Taka sprzedaż nie zawsze jednak zadowala finansowo właściciela danego pojazdu. Jeżeli jednak chcemy szybko pozbyć się samochodu prywatnego lub firmowego to sprzedaż do skupu samochodów będzie najprostszym rozwiązaniem.

Czytaj więcej: Jakie dokumenty są potrzebne przy sprzedaży auta do skupu?

Czy warto jest mieć napęd na cztery koła?

Wszyscy doskonale pamiętają, jak bardzo zmieniły nasze życia takie samochodowe wynalazki, jak chociażby pasy bezpieczeństwa, czy zagłówki foteli. Zmniejszenie dzięki nim śmiertelności wypadków było ogromne. Mało kto jednak pamięta, że zaledwie trochę ponad 30 lat temu powstał wynalazek, który można powiedzieć, że był równie rewolucyjny w kwestii bezpieczeństwa na drogach, a wciąż nie jest obowiązkowym wyposażeniem każdego samochodu. Czy warto jest dopłacić do napędu na cztery koła, czy jest to może tylko zbędny gadżet?

Czytaj więcej: Czy warto jest mieć napęd na cztery koła?

Jak zadbać o lakier w aucie? Idealna powłoka lakiernicza

Posiadanie samochodu wiąże się nie tylko z dbaniem o aspekty mechaniczne, typu serwisowanie silnika, układów: hamulcowego, kierowniczego, klimatyzacji czy zawieszenia. Niezależnie od tego czy pojazd jest nowy, prosto z salonu czy jest to auto używane, kilkunastoletnie, musimy wiedzieć jak dbać o lakier. Za kilka lat sami możemy chcieć odsprzedać komuś naszą "zabawkę", a kupujący najczęściej pierwszą rzeczą, którą widzą to lakier, karoseria i jej ewentualne niedoskonałości.

Czytaj więcej: Jak zadbać o lakier w aucie? Idealna powłoka lakiernicza

Co składa się na wycenę auta

Nadszedł już czas - pora sprzedać auto. Ale co dalej? Milion pytań, wątpliwości. Nie wiesz od czego zacząć… Możesz odłożyć rozterki w kąt. My odkupimy Twoje auto - Ty od ręki dostaniesz gotówkę. Jak się do tego zabrać?

Tuż po wypełnieniu przez Ciebie formularza kontaktowego na naszej stronie, informacje w nim zawarte trafiają do naszych specjalistów zajmujących się wyceną pojazdów. Następnie wycena jest odsyłana Tobie. To bezpłatna operacja, nawet jeśli transakcja nie dojdzie do skutku. Przeważnie jednak dochodzi. Nasi rzeczoznawcy fachowo i rzetelnie wyceniają pojazd, nie ma mowy o zaniżaniu ceny czy innych nieuczciwych wobec sprzedawcy praktykach.

Czytaj więcej: Co składa się na wycenę auta

Realizacja: starterfirm.pl

POL-CARS SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ
84-230 Rumia, ul. Tysiąclecia 70
tel. 505 233 303 , 608 783 907
Gotówka od ręki, bezpłatna wycena aut, płacimy najwięcej!
Polityka prywatnosci